Logistyka klocki

Logistyczne klocki czyli jak zbudować Łańcuch Dostaw?

Pracujesz w Logistyce i zastanawiasz się jak wytłumaczyć swojemu dziecku czym się zajmujesz? Wykorzystaj logistyczne klocki!

Kto pracuje w Logistyce ten przeżywa w grudniu najgorętsze momenty w roku. Wiem z własnego doświadczenia. W tym okresie niejednokrotnie po prostu brakuje czasu aby najwyzczajniej w świecie pobyć z rodziną.

Co dopiero wytłumaczyć dziecku co robisz. Dlatego nie planowałem na 'Logistyka po prostu’ już żadnego wpisu przed Nowym Rokiem.

Jednak Sebastian Kaczmarski z IKEA uświadomił mi, że istnieje sposób aby każdy kto pracuje w Logistyce pokazał swoim dzieciom za co odpowiada i jednocześnie spędził z nimi konstruktywnie czas.

Pod marką Klocki Blocki ukazały się jakiś czas temu logistyczne klocki. Seria we współpracy z operatorem logistycznym Raben. Wśród oferowanych zestawów znajdowały się między innymi:

Kurier

Logistyka klocki - kurier

Centrum Dystrybucyjne

Logistyka klocki - magazyn

Ciężarówka kontenerowa

Logistyka klocki - ciężarówka

oraz Kontenerowiec z dźwigiem portowym.

Kontenerowiec

Dla mnie zabawkowe odkrycie roku. Można dosłownie zbudować własny Łańcuch Dostaw. Myślę, że Blocki Klocki zasługują na piątkę z plusem za kreatywność i docenienie branży logistycznej.

Za marketing trzy na szynach. Nie wiem w jaki sposób wspomniana seria była promowana. Klocki Blocki znam ale gdyby nie Sebastian to wspomniana seria umknęłaby mojej uwadze…

Ponadto dla spółki ICOM Poland, właściciela Klocki Blocki, dwója za zarządzanie Łańcuchem Dostaw. Niestety planowanie popytu, produkcji i dystrybucji nie stanęło na tym samym poziomie co kreatywność. Większość zestawów z serii jest w tym momencie niedostępna.

Dlatego właściciela spółki zachęcam do przeczytania wcześniejszego artykułu – Jak przygotować swoją Logistykę na Święta?.

Natomiast wszystkim chcącym pobawić się w logistyczne klocki polecam pare sklepów, w których można jeszcze dostać jeden zestaw – ciężarówkę kontenerową.

Miałem nadzieję kupić Centrum Dystrybucyjne… może nawet kilka ciężarówek i zbudować swój mini Łańcuch Dostaw.

Cóż jednak mówi się trudno i działa się dalej. Do zobaczenia na blogu po Nowym Roku! Mam nadzieję, że wybraliście sklepy, które dostarczą wszystkie zamówione prezenty na czas ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *