Logistyka po prostu

Blog Logistyka po prostu rusza

Zanim uruchomiłem blog Logistyka po prostu przez ponad rok regularnie pisałem na Linked In. Dzieliłem się wiedzą oraz przemyśleniami na temat Logistyki i Łańcucha Dostaw w Polsce i nie tylko.

Dostałem wiele pozytywnych opinii na temat publikowanych treści co stanowiło dla mnie motywację aby pisać więcej i częściej. Przez ponad 9 miesięcy większość tego co napisałem odkładałem jednak “do szuflady”. 

Chciałem popularyzować wiedzę z zakresu zarządzania Łańcuchem Dostaw i Logistyką. Chciałem pisać o najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach w obszarze Łańcucha Dostaw tak prosto jak Stephen Hawking pisał o fizyce kwantowej w A Brief History of Time.

Nie byłem jednak pewien czy chcę stworzyć własną platformę i wyjść poza powszechnie dostępne social media.

W końcu postanowiłem stworzyć blog Logistyka po prostu, który w tym momencie czytasz. W podjęciu decyzji pomogli przyjaciele i rodzina. Wszystko co prezentuję w ramach tego bloga zawdzięczam wsparciu wspaniałych ludzi, których spotkałem na swojej drodze.

Nie pamiętam już na jakim etapie naszej burzy mózgów pojawiła się nazwa Logistyka po prostu. Na pewno jednak jej ostateczny wybór był świadomy. W przeprowadzonym na Linked In badaniu nazwę „Logistyka po prostu” wskazała większość zaangażowanych osób.

Jeżeli interesuje Cię jakie były pozostałe rozważane przeze mnie nazwy to odpowiedź znajdziesz w ramach posta na Linked In, w którym podsumowałem rezultaty badania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat moich dotychczasowych doświadczeń i motywacji przy  prowadzeniu tego bloga to szersze podsumowanie znajdziesz na stronie O mnie.

W kolejnych wpisach, regularnie w co drugą sobotę, blog Logistyka po prostu będzie powiększał się o szereg materiałów przydatnych każdemu kto potrzebuje efektynwego Łańcucha Dostaw dopasowanego do dzisiejszego środowiska biznesowego.

Zapraszam do lektury!

6 komentarzy

 • Karol Danielak pisze:

  Brawo za inicjatywę i proaktywność 🙂
  Łańcuch dostaw w Polsce potrzebuje takich inicjatyw i wymiany doświadczeń.
  Życzę powodzenia i czekam na kolejne wpisy.

  • Adam Sobolewski pisze:

   Cieszę się Karol, że trafiłem we wspomniane przez Ciebie potrzeby. Kolejne publikacje na blogu będą pojawiać się regularnie w weekendy co dwa tygodnie. Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych wpisach zapraszam do zapisania się na newsletter lub śledzenia moich kolejnych postów na LinkedIn.

 • Mam nadzieję, że jako pierwsza zapisałam się do newslettera 😉

  • Adam Sobolewski pisze:

   Ela, zapisałaś się jako jedna z pierwszych… kilkudziesięciu osób. Pierwszego dnia zapisy przekroczyły moje oczekiwania. Pierwszy newsletter roześlę pod koniec kwietnia. Czekaj cierpliwie. Będzie rzeczywiście warto.

 • Myślę, że własna strona to bardzo dobry ruch. Również zajmuję się logistyką w swojej firmie i brakuje mi takiego, ludzekigo spojrzenia na ten dość obszerny temat. Takiego właśnie „po prostu”. Mam zamiar być stałym czytelnikiem 🙂

  • Adam Sobolewski pisze:

   Rafał, jeżeli szukasz prostego spojrzenia na szeroki obszar Logistyki to nieskromnie powiem, że dobrze trafiłeś. Regularnie będę poruszał szereg tematów związanych z zarządzaniem ludźmi, procesami i wykorzystaniem narzędzi w Logistyce.
   Zapraszam więc do lektury! Chętnie poznam również twoje zdanie na temat kolejnego artykułu – 6 spraw, które każdy CEO powinien wiedzieć o Łańcuchu Dostaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *